Intuicyjny i niezawodny detektor PMD7 Bosch

Jeżeli zależy Ci na łatwym wykrywaniu metalu i przewodów pod napięciem, sięgnij po detektor Bosch PMD 7. Narzędzie pomiarowe bezbłędnie wykrywa metale żelazne do głębokości 7cm, metale kolorowe do głębokości 6cm oraz przewody pod napięciem do głębokości 5cm. Detektor PMD 7 zapewnia bezpieczne wiercenie, wykrywając rury i przewody pod napięciem, a także pozwala uniknąć niespodziewanych i kosztownych awarii. Pracę detektorem PMD7 Bosch można zacząć niemal natychmiast – wystarczy go włączyć i już można zacząć wykrywanie.

Intuicyjna obsługa – jak w modelu Quigo
Po laserze krzyżowym Quigo Bosch wprowadza na rynek kolejne, proste w obsłudze narzędzie pomiarowe, idealne dla początkujących użytkowników. Obsługa detektora PMD 7, podobnie jak lasera krzyżowego Quigo, jest wyjątkowo intuicyjna: wystarczy przesunąć włącznik. Po przesunięciu go w dół, urządzenie od razu włącza funkcję detekcji.
Wynik odczytu sygnalizują trzy diody w kolorach sygnalizatora świetlnego: kolor zielony oznacza, że można bezpiecznie wiercić, kolor żółty wskazuje, że nie zaleca się wiercenia w wybranym miejscu, a kolor czerwony informuje o zakazie wiercenia w danym miejscu. W przypadku wykrycia przewodów pod napięciem czerwona dioda miga. Po zaświeceniu się diody emitowany jest także sygnał akustyczny, który staje się tym głośniejszy, im bliżej obiektu znajduje się detektor. Po zlokalizowaniu miejsca do bezpiecznego wiercenia można je precyzyjnie przenieść na ścianę używając szczelin znajdujących się u góry oraz po bokach urządzenia. Aby zakończyć pracę i wyłączyć urządzenie, wystarczy przesunąć włącznik detektora PMD 7 w pozycję wyjściową.
Detektor PMD 7 posiada funkcję automatycznej kalibracji. Dzięki niej narzędzie jest zawsze gotowe do użycia, a błędy spowodowane nieprawidłową kalibracją są wykluczone. Kolejne zalety detektora PMD 7 to niska waga i kompaktowe wymiary: detektor waży tylko 150 g oraz ma ok. 15 cm długości i 6 cm szerokości, dzięki czemu można go wygodnie przesuwać po ścianie podczas wykrywania rur i przewodów.

Proste w obsłudze urządzenia dla każdego
Detektor PMD 7 poszerza gamę intuicyjnych w obsłudze narzędzi pomiarowych przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Mogą oni teraz nie tylko wyznaczać idealne piony i poziomy laserem krzyżowym Quigo lub wykonywać dokładne pomiary dalmierzem PLR 15 (wchodzi do sprzedaży równolegle z detektorem PMD 7), lecz także precyzyjnie wskazywać miejsca bezpiecznego wykonywania otworów.
Podsumowując, detektor PMD7 Bosch ma same atuty:
• Prosta obsługa jednym przyciskiem
• Niedrogi detektor z podstawowymi funkcjami – idealne narzędzie dla każdego
• Wynik odczytu sygnalizowany zapaleniem czerwonej, żółtej lub zielonej diody