Piła stołowa BOSCH GTS 254 – moc, której potrzebujesz

Do przycinania płytek ceramicznych w trakcie zaawansowanych prac wykończeniowych mamy do dyspozycji kilka narzędzi. Największą wydajnością cieszą się elektryczne piły stołowe do glazury, które pozwalają na sprawne i błyskawiczne cięcie dużej ilości elementów. Piły stołowe to funkcjonalne i uniwersalne sprzęty – po zamontowaniu pasującej wymiarami tarczy tnącej nadają się do cięcia drewna, metalu, tworzyw sztucznych, glazury i innych materiałów. W tym wpisie polecamy piłę stołową BOSCH GTS 254.

Piły stołowe do glazury – zastosowanie

Z przecinaniem płytek zazwyczaj można się spotkać podczas prac budowlanych, wykończeniowych i remontów. Położenie glazury na ścianach w łazience lub kuchni daje efektowny rezultat, a przy tym jest niedrogie. W żadnej pracy związanej z układaniem płytek nie unikniemy potrzeby docinania niektórych z nich –  piły do glazury pozwalają na precyzyjne i bezpieczne cięcie tego dość delikatnego materiału. Rynek narzędziowy oferuje kilka urządzeń do przycinania ceramiki – majsterkowicze i amatorzy często korzystają z rozwiązań ręcznych. Małe przecinarki do glazury cenione są za niską wagę, łatwe przenoszenie w różne miejsca i to, że zajmują niewiele przestrzeni w garażu lub przydomowym warsztacie.

Piły stołowe do glazury to z kolei urządzenia elektryczne, stacjonarne i profesjonalne, przeznaczone do wymagającego użytku. Zajmują sporo miejsca, ich mobilność jest ograniczona, lecz pozwalają na maksymalnie wydajne cięcie różnych elementów. Charakteryzują się wysokimi parametrami mocy i prędkości obrotowej. Ich kluczowym atutem jest stabilny, idealnie równy stół, na którym pewniejszą ręką możemy ciąć płytki glazurowe. Na jakie model stołowy się zdecydować?

Wydajna piła stołowa BOSCH GTS 254 do cięcia glazury

W ofercie narzedzia.pl znajdziecie wiele pił stołowych o różnych parametrach działania i produkcji zarówno renomowanych marek, jak i tych z niższej półki cenowej. Piła stołowa BOSCH GTS 254, którą dzisiaj Wam polecamy, po dobraniu odpowiedniej tarczy nadaje się do cięcia drewna, metalu, tworzyw sztucznych, glazury, ceramiki. Pochodzi z linii Bosch Professional dla fachowców i zawodowców, dlatego przeznaczona jest do wzmożonej, długotrwałej pracy na budowie bądź w warsztacie rzemieślniczym. Podobne wykorzystanie znajduje w użytku amatorskim, hobbystycznym i z rodzaju DIY – majsterkowicze, którzy stawiają wysoką jakość na pierwszym miejscu, zdecydowanie będą zadowoleni z tego modelu.

Piła stołowa do glazury, drewna i metalu Bosch umożliwia prowadzenie precyzyjnych cięć wzdłużnych i prostopadłych w wybranym materiale. Ten model daje możliwość głębokiego cięcia, co wyróżnia go w tej klasie urządzeń: 80 mm przy ustawieniu ostrza prostopadle i 55 mm pod kątem. Najistotniejszym elementem konstrukcyjnym jest mocny silnik, odporny na przeciążenia i zapewniający wysokie parametry pracy. Warto wspomnieć, że jak na to, co ta piła stołowa do glazury oferuje, stosunek ceny do jakości jest bardzo atrakcyjny. Ponadto wybierając ten produkt, wiesz że inwestujesz w pewną, sprawdzoną markę narzędziową – Bosch dba o komfort majsterkowiczów już przeszło 100 lat.

Istotne parametry techniczne piły stołowej BOSCH GTS 254

Sprawdźmy konkrety, czyli parametry tego urządzenia, które pozwalają na sprawne i efektywne cięcie. Piła stołowa do glazury Bosch wyróżnia się następującymi cechami:

  • moc 1800 W – jest to bardzo wysoka moc, umożliwiająca szybkie i bezproblemowe cięcia. Inne piły do glazury stołowe w tym przedziale cenowym wypadają raczej blado przy modelu Bosch.
  • prędkość obrotowa – 4300 obr./min
  • regulacja wysokości tarczy – wykonywanie cięć na różnej głębokości.
  • możliwość cięcia pod kątem – można ustawić nachylenie ostrza tylko w lewą stronę do 45°
  • średnica tarczy pilarskiej 254 mm / średnica otworu tarczy 30 mm – w komplecie z piłą otrzymasz tarczę do cięcia drewna. W pozostałe tarcze możesz doposażyć się sam, sprawdzając asortyment narzedzia.pl w kategorii „Akcesoria i osprzęt”.
  • stalowy stół i metalowy stojak – trwałe materiały konstrukcyjne tej piły do glazury gwarantują wysoką solidność, odporność na uszkodzenia, korozję oraz przedłużoną żywotność.
  • przedłużka do stołu – wymiary blatu to 55 cm x 55 cm, jednak ten model jest wyposażony w przedłużkę na rolkach przesuwnych, które zwiększają powierzchnię roboczą stołu.
  • przyłącze odsysające – piły do glazury stołowe po podłączeniu bezpośrednio do odkurzacza przemysłowego lub worka na pył tworzą mniejsze zanieczyszczenie na miejscu pracy, ponieważ większość pyłu trafia bezpośrednio do pojemnika.

Piła stołowa BOSCH GTS 254 to sprzęt wysokiej jakości, rekomendowany zarówno fachowcom, jak i majsterkowiczom o wszechstronnym zastosowaniu.