Jaka zacieraczka do betonu?

Zacieraczki do betonu to profesjonalne narzędzia, z których pomocą szybko i dokładnie można wypolerować betonową powierzchnię. Ich celem jest wygładzenie i wyrównywanie nierówności na powierzchniach w szybki i profesjonalny sposób. Znacznie przyśpieszają pracę i pozwalają obrobić większy metraż. Można je także stosować przy konserwacji oraz naprawy betonu. Usuwają wszystkie nierówności, dzięki czemu na betonie nie ma pęcherzyków powietrza oraz jest on gładki.

Jakie są rodzaje zacieraczek?

W tej chwili oferta na rynku jest bardzo bogata w różne modele zacieraczek do betonu. Mają one różną wielkość, sposób użytkowania, a przede wszystkim cenę. Powierzchnia robocza (czyli średnica talerza zacierającego) waha się od 600 przez 750, 900 do 1200 mm, a w przypadku zacieraczek z podwójnymi średnicami wygładzania: 2×750, 2×900, 2×1200 i 2×1600 mm.

Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów zacieraczek. Różnią się one wielkością, ceną oraz sposobem użytkowania dlatego do różnych prac użyjemy innej zacieraczki. Mamy do dyspozycji większe i mniejsze zacieraczki pod względem średnicy talerza: 600, 750, 900 i 1200 mm, oraz podwójne ze średnicami wygładzania: 2×750, 2×900, 2×1200 i 2×1600 mm. 

Mniejsze urządzenia stosowane są w mniejszych i ciaśniejszych pomieszczeniach, jak korytarze, łazienki albo pokoje mieszkalne, ponieważ precyzyjniej i łatwiej można nimi manewrować. Do pracy w narożnikach należy stosować zacieraczki kątowe, dzięki czemu nie uszkodzi się powierzchni ściany.

Zacieraczka do betonu elektryczna czy spalinowa?

Jedynymi rodzajami zacieraczek, w jakich spotkamy się z silnikiem elektryczn, są zacieraczki jednowirnikowe. Jak w przypadku większości narzędzi sieciowych mają one następujące zalety: są cichsze, nie emitują spalin, mają też zwykle niższy poziom wibracji, są lżejsze i wygodniejsze w manewrowaniu. Z racji zastosowania silnika jednowirnikowego ich rozmiary są ograniczone.

Z tego powodu zacieraczki elektryczne stosowane są przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym oraz przy pracach, gdzie powierzchnia do wygładzenia jest stosunkowo niewielka. 

Z tego powodu na budowach przemysłowych dominują zacieraczki spalinowe. Po pierwsze – pozwalają na większą mobilność, także na budowach, na których jeszcze nie ma podłączenia do sieci. Po drugie, oferują dużo większą moc, a co za tym idzie – także rozmiary. Zwykle mają wytrzymalszą obudowę i są odporniejsze na szkodliwe warunki pracy. 

Wydajne zacieraczki spalinowe posiadają wygodną rączkę, z której pomocą łatwiej jest wygładzać duże powierzchnie betonowej posadzki. Jeśli szukasz takiego modelu, sprawdź ofertę sklepu narzedzia.pl: https://www.narzedzia.pl/zacieraczki,c12547/.