Jak powiesić obraz?

Czy Wam także zdarzają się problemy przy wieszaniu domowych dekoracji? Znana jest Wam sytuacja, w której trzymając przy ścianie nowy obraz, dopytujecie się osoby z drugiego końca pokoju o to, czy jest prosto zawieszony?

Ta, na pozór drobna czynność zazwyczaj wyprowadza nas z równowagi i w efekcie trudno nam utrzymać pion czy poziom. Dekorowanie mieszkania nie musi jednak tak wyglądać. Mamy sposób, aby upiększanie ścian czy mebli było łatwe i precyzyjne. Możemy sięgnąć po pomoc.

Chodzi o prosty w użyciu laser krzyżowy Quigo Bosch, który w moim przypadku idealnie sprawdził się podczas wieszania obrazów, przyklejaniu aplikacji – naklejki, szablony, tapety.

Wystarczy umieścić laser Quigo na statywie i po przesunięciu włącznika narzędzie pomiarowe automatycznie wyznaczy na ścianie linie poziomą i pionową, co znacznie ułatwia pracę. Linie lasera można też ustawić pod kątem. Jest to wyjątkowo pomocne na przykład przy wieszanie ozdób nad schodami.

Punkt skrzyżowania obu linii lasera wskazuje kąt prosty, w którym wystarczy przyłożyć pierwszy element swojej dekoracji. Dla zachowania idealnego pionu, podczas odmierzania odległości należy powoli przesuwać linię lasera w prawą stronę.

Montaż elementów dekoracyjnych dzięki Quigo jest wyjątkowo łatwy i szybki.