Dalmierz dotykowy Leica DISTO D810 touch

Sprawdzaliśmy pierwszy dalmierz laserowy z ekranem dotykowym Leica DISTO D810 touch. Dalmierz to moc możliwości pozwala na bezpośrednie wykonywanie pomiarów na zdjęciach. Zintegrowana kamera umożliwia wykonanie zdjęcia mierzonego obiektu. Potem wystarczy już tylko ściągną je na komputer przez port USB. Dopełnieniem wszystkich funkcji dalmierza jest użyteczna i darmowa aplikacja “Leica DISTO™ sketch”. Nie trzeba się bać nowoczesności bowiem to innowacyjne urządzenie pomiarowe gwarantuje szybką i intuicyjną obsługę.

Dalmierz Leica posiada duży ekran dotykowy umożliwiający szybką i intuicyjną obsługę. Wszystkie funkcję DISTO D810 touch są szybko i łatwo dostępne, dzięki możliwości sterowania za pomocą powszechnie stosowanych gestów, takich jak przesuwanie i powiększanie dwoma palcami. Wyzwalanie pomiarów może odbywać się także za pośrednictwem dotykowego ekranu. Pozwala to uniknąć przypadkowego przemieszczenia dalmierza podczas wykonywania pomiarów.        


 

                                Rewolucja – pomiar na zdjęciu

Dalmierz to najszybsza i najdokładniejsza metoda wyznaczania szerokości, wysokości, powierzchni, a nawet średnicy mierzonego obiektu. Wystarczy dokonać jednego pomiaru odległości do obiektu i wszystko, co oczekujesz odczytasz z ekranu, wskazując strzałkami elementy, które chcemy zwymiarować. Istotny jest również fakt, że dalmierz posiada celownika z 4x zoomem oraz kamerę przeglądową, która ułatwi celowanie do dużych obiektów. Ponadto kamera może posłużyć również do wykonania zdjęć mierzonego obiektu, co pozwoli udokumentować pomiar. Możliwe jest także zapisywanie zrzutów ekranowych. Gotowy obraz można ściągnąć na komputer za pomocą portu USB.

Moc możliwości

Dalmierz Leica DISTO D810 touch pozwala do dokonanie pomiarów pośrednich, a specjalnie zaprojektowany czujnik nachylenia sprawia, że wyniki pomiarów będą bardzo precyzyjne. Dokładność celowania możesz zmaksymalizować korzystając z adaptera kątowego FTA360 montowanego na statyw.

                                 

                                Funkcja Bluetooth Smart oraz aplikacja „Leica DISTO sketch“

Dzięki aplikacji Leica “Leica DISTO™ Sketch” służącej do wykonywania cyfrowych szkiców DISTO D810 touch jest doskonałym rozwiązaniem łączącym dalmierz ze smartfonami i tabletami. Pozwala to szybko i sprawnie wykonywać skalowane szkice, wymiarować na nim mierzone obiekty i sprawdzać poprawność przeprowadzonych pomiarów. System umożliwia łączenie szkiców wymiarowych z planem mierzonego obiektu. Wszelkie pomiary i uzyskane informacje umieszczone zostają w jednym dokumencie. Za pomocą poczty elektronicznej można szybko przesłać wyniki z placu budowy do biura.