Dalmierz laserowy Bosch DLE 70 – ulubieniec profesjonalistów

DLE 70 produkcji niemieckiego Boscha należy do najchętniej kupowanych, i najlepiej ocenianych, narzędzi pomiarowych. Skąd się bierze popularność i dobra opinia tego urządzenia? Przyjrzyjmy mu się bliżej, by to sprawdzić

Przede wszystkim – uniwersalność

Największym atutem dalmierza laserowego DLE 70 jest jego wszechstronność. Urządzenie dokona pomiaru odległości, powierzchni, kubatury. To nie wszystko – dalmierz wykona również pomiar ciągły, pośredni, doda i odejmie wyniki pomiarów, zmierzy powierzchnię ścian oraz minimalne i maksymalne odległości. Warto dodać, że obsługa sprzętu jest bardzo łatwa, wręcz intuicyjna – wystarczy nacisnąć jeden przycisk – a wyniki pomiarów wyświetlą się na czytelnym ciekłokrystalicznym ekranie.

 

Precyzja

Kolejną zaletą DLE 70 jest precyzja działania – narzędzie umożliwia wykonywanie pomiarów w zakresie od 5 do aż 70 metrów. Jedyne, co musi zrobić użytkownik, to skierować promień lasera na końcowy punkt pomiaru. Jeśli zmierzymy jeszcze szerokość, dalmierz dokona obliczania powierzchni pomieszczenia. A jeśli dodatkowo zmierzymy wysokość – otrzymamy kubaturę pomieszczenia.

 

 

Komfort obsługi

Jak już wspomniano, obsługa dalmierza nie należy do utrudniających jego użytkownikowi życie. Wyświetlacz narzędzia jest czytelny, symbole zrozumiałe, a pomiar dokonuje się w dosłownie kilka sekund. DLE 70 to bardzo kompaktowe i lekkie urządzenie, które zmieści się w każdej kieszeni. Dodatkowo, dołączone do niego odporne etui można np. przypiąć do paska. Co więcej, sprzęt wyróżnia odporność na upadek na beton nawet z 1 metra, a powłoka Softgrip zapewnia nie tylko pewny chwyt narzędzia, ale i jeszcze bardziej zwiększa jego wytrzymałość.

 

Praktyczne rozwiązania

Komu przyda się DLE 70? Glazurnikom, stolarzom, malarzom czy nawet dekoratorom wnętrz. Zmierzenie wysokości pomieszczenia i długości wszystkich ścian wystarczy narzędziu do podania sumarycznej powierzchni ścian w pomieszczeniu. Poziome ustawienie dalmierza umożliwi wbudowana w niego libelka, a przeziernik gwarantuje namierzenie obiektów znajdujących się w dużej odległości. Należy spojrzeć wzdłuż niego w górnej części obudowy – wiązka laserowa przebiega równolegle do linii widoczności. Z pewnością dużym ułatwieniem dla użytkowników jest funkcja pamięci – zapamiętywania i odczytywania wyników. Także po wyłączeniu urządzenia. Dane z dalmierza usuwa tylko użytkownik – za pomocą przycisku Clear.

 

 

Bogate wyposażenie podstawowe – tego również możemy się spodziewać, kupując dalmierz DLE 70. Znajdziemy w nim etui ochronne, umożliwiające łatwy transport i przechowywanie narzędzia. Dzięki paskowi na przegub dłoni bezpiecznie dokonamy pomiarów. Wraz z urządzeniem otrzymamy też 4 baterie 1,5 V LR030 (AAA). I w tym miejscu warto wspomnieć, że dalmierz zużywa niewiele energii. Dostępne w standardzie baterie starczają na wykonanie około 30000 pojedynczych pomiarów. Sprzęt mogą też zasilać 4 akumulatory 1,2V LR03 (AAA).